Mai gyermektörténet a Bibliából
június 8.
A sunémi fiú életre kel
Egy Suném nevű városban élt egy kedves asszony és a férje. Szerették Istent, és mindig szívesen fogadták Elizeus prófétát, amikor arra járt. Még egy kis szobát is készítettek neki, hogy legyen hol megszállnia. Isten megáldotta őket egy fiúgyermekkel, pedig korábban nem volt gyermekük. A kisfiú szépen növekedett.
Egy napon a fiú kiment a földekre az édesapjához. Hirtelen rosszul lett, és ezt kiáltotta:
– Jaj, a fejem! A fejem!
Hazavitték az édesanyjához. Az asszony az ölében tartotta a fiát, de dél körül a gyermek meghalt. Az édesanya nem adta fel a reményt. A fiút Elizeus szobájában az ágyra fektette, majd sietve elindult, hogy megkeresse a prófétát. Amikor Elizeus megtudta, mi történt, azonnal elment a házhoz. Bement a szobába, ahol a gyermek feküdt, bezárta az ajtót, és imádkozott az Úrhoz. Isten meghallgatta az imát. A gyermek újra lélegezni kezdett, majd kinyitotta a szemét. Elizeus odahívta az édesanyját.
– Vedd a fiadat! – mondta.
Az asszony hálát adott Istennek, és örömmel magához ölelte a fiát.
💡Mit tanulhatunk?
A sunémi asszony nagyon szomorú volt, mégsem fordult el Istentől. Segítséget kért, és bízott abban, hogy az Úr tud segíteni rajta. Mi is fordulhatunk Istenhez, amikor nehézségek érnek bennünket. Ő meghallja az imáinkat, és akkor is velünk van, amikor nem értjük, miért történnek a dolgok.
🙏 Ima
Drága mennyei Atyánk!
Köszönjük, hogy meghallgatod az imáinkat. Segíts, hogy mindig bízzunk Benned, még akkor is, amikor szomorúak vagyunk vagy nehéz helyzetbe kerülünk. Köszönjük, hogy szeretsz bennünket és vigyázol ránk.
Ámen.